Her dönem değişik güzellik trendleri, tıpkı moda trendleri gibi ortaya çıkıyor ve bu öyle hızlı oluyor ki, kimi zaman değişikliklere adapte olmakta yavaş kalabiliyoruz.  Nasıl geçtiğini anlamadığımız 2021 senesinin de sonuna gelirken; yavaş yavaş 2022 güzellik trendleri hakkında fikir sahibi olmaya başlıyoruz. Bizler bugünkü yazımızda özellikle 2022 yılına damgasını vuracak olan saç kesimlerinden bahsedeceğiz.

Bob kesim saç modellerinin geçtiğimiz son birkaç sene içinde oldukça popüler olduğunu fark etmişsinizdir. 2022 sonbahar kış sezonunda da değişken bob kesimli saçların moda olmaya devam edeceğini söyleyebiliriz.  Değişken bob kesim nedir diye soracak olursanız size şu şekilde kısaca tarif edebiliriz. Saçın uçun kısımları içe kıvrılmış şekilde model verilmiş, çene hizasında ya da katlı dalgalı formda kesilen modele değişken bob model deniyor. Bu tarz saç modelleri ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli şey, yüz şeklinizin istediğiniz modeller ile uyumlu olması.

Ay kuyruğu son dönemlerde pekçok meşhur yabancı şarkıcı tarafından sıkça kullanılarak meşhur olan bir saç modeli haline gelmişti. 2022 yılında ise at kuyruğu ufak bir değişim geçirecek ve yarım at kuyruğu 2022 senesinin en sevilen saç modellerinden biri olacak.  Bu tarz yarım at kuyruk modellerinde yüzünüzün önüne birkaç perçem düşürerek daha tarz görünebilirsiniz. Özellikle 90lı yılların sevilen modellerinden biri olan bu modelin seveni oldukça fazla olacak diye düşünüyoruz.

Soğuk havaların gelmesi soğuk sarı tonlarının da saçlarda kendini göstermesi anlamına gelecek. 2022 sezonuna damgasını vuracak soğuk sarı tonları, sarı tonlarını sevenler için harika bir seçenek olacak. Eğer açık renkli tonlarda saçları seviyorsan soğuk sarı tonlara bir şans vermenizi öneririz.

80li yılların meşhur modeli permalı saçlar da 2022 sezonunda aramıza geri dönecek. İddialı görünen belirgin bukleli saçlar ve kahkül kesimi, sezonun dikkat çeken bir diğer modeli olacak diyebiliriz. Kıvırcık saç modellerinin yanı sıra omuzlardan aşağı dökülen yumuşak dalgalı uzun saçlar da yine sezonun sevilen saç modelleri arasında bulunmakta. Saç uzatma konusu biraz zorlayıcı bir süreç olsa da bakım yağları ve serumlar ile bu süreci saçlarının sağlığını yitirmesini engelleyerek geçirebilirsiniz.

Toplam Okunma : 11Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment