İranlıların Yaptıkları Makyajlar

Dünya genelinde dikkat çekici ve beğenilen makyaj stilleri ile İranlı kadınlar da tanınmaktadır. Birçok yerde özellikle Türkiye’de İran makyajı büyük ilgi görmekte ve birçok kadın tarafından çeşitli zamanlarda kullanılmaktadır. İran makyajı denildiğinde akıllara ilk olarak koyu, dikkat çekici göz makyajları gelmektedir. Bütün olarak incelendiğinde kusursuz bir görünüm ortaya çıkaran İranlı kadınların makyaj stilleri yoğun göz makyajı seven kadınların ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Kaş ve göz makyajları ile çok konuşulan İranlı kadınların güzellik sırları dünya genelinde merak konusu olmaktadır.

Kavisli kaş yapıları, iri gözleri ile koyu makyaj stilini en iyi şekilde taşıyan İranlı kadınlar, genellikle göz makyajında siyah tonlarını tercih etmektedir. Farklı yoğunluklarda uygulandığında hem gündüz hem gece makyajı olarak kullanabileceğiniz bu makyaj stili, günlük kullanım için de tercih edilebilmektedir.

İran Makyajı Nasıl Yapılır?

İran makyajı yaparken öncelikle teninize uygun ten ürünleri ile makyajınızı istediğiniz gibi tamamlayın. Çünkü İran makyajı yapımı için önemli olan kusursuz bir göz makyajı yapmaktır. Göz makyajınıza öncelikle göz kapağının tamamına baz uygulaması ile başlayın. Ardından yine tüm göz kapağına ten renginize uygun bir göz farı sürün. İranlı kadınların o gölgeli, buğulu bakışlarını yakalamak için şeftali tonlarında bir allık veya göz farını büyük bir fırça ile göz kapağınıza uygulayın. Kaş diplerinize kadar götürmemeye dikkat edin.

İran makyajını İran makyajı yapan en önemli özelliği, sürme ile göz makyajı yapımıdır. Bu nedenle sürmeniz varsa onu kullanın. Yoksa karbon siyahında bir eyeliner tercih edin. Göz kalemi aynı etkiyi yaratmayacağından tercih etmemeniz önerilmektedir. Üst kirpik diplerinizde göz pınarından başlayarak kuyruklu bir şekilde çekeceğiniz eyeliner uygulamasını, alt kirpik diplerinizde ince bir çizgi halinde uygulayın. Daha dramatik bir görünüm için kısa, alta doğru bir kuyruk alt kirpiklerinizde de kullanabilirsiniz. Göz içlerine yoğun siyahlıkta bir göz kalemi uygulayıp, en az 2 – 3 kat siyah maskara uygulayarak makyajınızı bitirebilirsiniz.

Bu stil makyajı günlük olarak kullanmak isterseniz alt kirpik diplerine uygulamadan ve daha az yoğunlukta maskara ile tercih edebilirsiniz.

Toplam Okunma : 14Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment