İster erkek, ister kadın cinsiyet farkı olmaksızın hepimiz olduğumuzdan daha zayıf, daha uzun ve daha fit görünmek istiyoruz. Bazılarımız gerçek bir illüzyon yaratarak olduğundan daha uzun ve daha ince görünmenin sırrına sahip, bazıları ise bunun olabileceğine pek o kadar da inanmıyor. Aslına bakarsanız geçmişteki çok ince ve çok uzun görünme mecburiyeti günümüz dünyasında giderek değerini kaybediyor ve yerini daha fit ve sağlıklı bir görünüme bırakıyor. Moda dünyası standartlarını hala korumaya devam etmekle birlikte büyük beden mankenler oradaki keskin çizgileri kesintiye uğratmaya başladı bile.

Tabii ki boyumuzu fiziksel olarak uzatmak mümkün değil ama giydiklerimizle yanılsamalar yaratarak olduğumuzdan daha uzun ve ince görünmek mümkün. Püf noktaların bazıları hem erkekler, hem kadınlar için geçerli ancak kullanılan giysilere göre kadınlara ya da erkeklere özel püf noktaları da mevcut. Aslında uzun, kısa, zayıf, şişman nasıl olursak olalım başkalarına güzel görünmenin anahtarı kendimizi sevmekle başlıyor. Biz ne kadar kendimizi beğenir ve seversek yansıttığımız bu duygu karşı tarafa geçtiğinden herkes de bizi aynı ölçüde sevip beğeniyor.

 

Tek parça giysiler uzun görünme konusunda oldukça avantaj sağlıyor. İster elbise olsun, ister tulum bedenimizi kesmediğinden bizi olduğumuzdan daha uzun gösterme konusunda marifetli parçalar. Tabi fırfırlar, volanlar, draper, kalın kemerler olmaması şartıyla. Tek parçanın yanı sıra tek renk kıyafetler de yine uzun ve ince görünmek konusunda avantaj yaratıyor. Tek parça giysilerle ilgili olarak son söylenecek şey de desenler ve renklerle ilgili. Desenli bir giysi seçecekseniz tercihinizi küçük desenlerden yana kullanmak, yine görünümünüzü etkileyecek detaylar arasında. Madem desenlerden söz ettik tabii bir de buraya boyuna çizgili giysi seçiminin de daha uzun görünmenin sırlarından biri olduğunu hatırlatalım. Enine desenler sizi olduğunuzdan geniş göstereceğinden dikine çizgiler ilk tercihiniz olsun.

Tabii ister tek parça, ister çok parçalı bir giysi seçmiş olsun seçtiğiniz giysinin yaka modeli ve kol detayları da görünümünüzü etkileyecek faktörlerden. Sert kumaşlardan yapılmış giysilerde, büyük yakalar, kabarık kollar, büyük cepler, büyük düğmeler hep sizi daha kısa ve daha geniş gösterecek ayrıntılar. Bu nedenle V veya U yakalar, İnce kumaşlar, fazla büyük ya da oversize olmayan modeldeki giysiler daha uzun görünmenin sırlarından.

İki parçalı giysiler kullanıyorsak pantolon ve etek bellerinde yüksek bel olarak adlandırılan kesimler yine boyu uzun gösterecek seçimlerden. Etek boylarına gelince ara boylar yerine uzun maksi boy etekler ya da diz üstü mini etekler seçilmeli. Pantolon boylarına gelince onların da iyice uzun olması uzun görünmenize katkı sağlayacaktır. İki parçalı giysilerle ilgili olarak vereceğimiz bir diğer bilgi de zıt renklerle sert kontrastlar yaratmak yerine birbiri ile uyumlu renkler seçilmesi gerektiği. Pantolon veya eteğinizin üzerine giyeceğiniz bluz veya gömlekler de aşırı uzun ve bol olmamalı.

Tabii ki ayakkabı seçimlerinde de topuklu ayakkabılar öneriliyor. Hele bir de ince ve uzun burunlu bir ayakkabıyı seçerseniz bu da bacak boyunuzun uzun görünmesinde yarar sağlayacak. Ayrıca bilekleri bantlı ayakkabılar, yine bilekte biten kısa botlar bacak boyunuzu kesintiye uğratacağınız yanlış seçimlerden olacak.

Son olarak da büyük çanta ve büyük aksesuarlardan uzak durulması gerektiğini hatırlatalım. https://www.acelyaokcu.com/

Toplam Okunma : 12Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment