Televizyon ekranlarında kırmızı halı üzerinde yürüyen ünlülerin davet makyajı stilleri tüm kadınlara ilham olmaktadır. Her kadın, günlük yaşamı içinde makyaj yapmaktadır. Davet makyajı ise daha önemlidir. Çünkü günlük makyajda özenmek gerekmez fakat davet makyajı yaparken tüm gözleri üzerinizde toplamak, etkileyici, ferah ve aynı zamanda doğallıktan uzaklaşmayan bir görünüm için davet makyajlarının her detayı önemlidir.

Makyajın en kusursuz olması gereken anlardan biri de davet makyajları… Bazı kadınlar profesyonel ellerden çıkan makyajların çok fazla yapay durmasından hoşlanmadığından dolayı davetlere giderken de makyajını kendi yapmayı tercih etmektedir. Bunun dışında ansızın, plansız bir davet durumunda da kısa sürede, en iyi davet makyajınızı yapmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda kullanmak için davet makyajı yapmanın püf noktalarını bilmek sizin için hayat kurtarıcı olmaktadır.

Davet Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra çok ağır olmayan, mat bitişli bir fondöteni ince bir yapıda cildinize uygulayarak makyajı yapmaya başlayabilirsiniz. Davet makyajlarının en önemli adımı gözlerdir. Tüm gece ifadenizi belirleyecek olan ve göz göze geldiğiniz herkesi etkilemenize yardımcı olacak göz makyajınızı seçerken dikkatli olmalısınız. Davet makyajına başlamadan önce tüm makyajı bütün olarak hayal edin. Kıyafet ve saçınızı da bu uyum içinde düşünmeyi unutmayın.

İddialı bir kıyafet taşıyorsanız, koyu renk ruj kullanacaksınız göz makyajında sadelikten yana olun. Daha çok toprak tonları birkaç kat rimel ve ince bir eyeliner ile göz makyajınızı tamamlayın. Fakat sade bir elbise ve doğal bir saç modeli yapacaksanız davetlerde en sık kullanılan makyaj olarak bilinen dumanlı göz makyajını yapmanın tam zamanı kahverengi, gri ve siyah tonlarından istediğinizi seçerek yapacağınız bu dumanlı göz makyajı bakışlarınıza derinlik kazandıracak ve davet boyunca herkesin bakışlarınıza kilitlenmesini sağlayacaktır. Burada unutmamanız gereken püf nokta ise dumanlı göz makyajı yaptığınız zaman koyu rujlardan özellikle kırmızıdan uzak durmalı, soft renklere yönelmelisiniz.

Hem çarpıcı bir göz makyajı hem de kırmızı bir ruj kullanmak istiyorsanız vamp görünüm tam size göre olacaktır! Davetlerde oldukça iddialı bir görünüm sergileyecek olan siyah bir eyeliner, kırmızı bir ruj ikilisini de kullanabilirsiniz.

Toplam Okunma : 14Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment