Yaz mevsimi demek aşağı – yukarı her hafta sonu düzenlenecek olan düğün davetleri de demektir. Bu düğünlerde birbirinden mükemmel görünümlü bayanların olacağı da kuşkusu ve kim bilir kimler kimlerle karşılaşacaksınız. Bu yüzden kusursuz görünmek şart… Panik olmadan önce en iyi düğün makyajı nasıl yapılır önerilerimizi okuyun ve uygulayın diyoruz. İşte kalıcılığı yüksek düğün makyajı önerisi…  

Düğüne Özel Kapatıcı Ten Makyajı

Öncelikle sizi kusursuz gösterecek olan kapatıcılığı yüksek aynı zamanda da ince yapılı bir fondöten edinin. Piyasada ünlü markalar arasında ince bitişli muhteşem fondötenler mevcut. Hatta yoğun kapatıcılık istiyorsanız fondöteninizi makyaj süngeriyle ve tampon hareketleriyle yüzünüze sürün.

Pistten inmeyen ve çılgınca dans eden biriyseniz, özellikle ince olan stick fondötenleri öneririz. Şimdi elinize likit kapatıcınızı alın ve noktacıklar halinde göz altınıza ters üçgen şeklinde sürün. Şimdi parmak uçlarınızla kapatıcınızı dağıtın. Sıra geldi allık kullanımına… Yaz düğünlerinde giyeceğiniz uçuş uçuş elbiselerinize gidecek olan kırmızı, pembe, fuşya tonlarında renkteki allıkları kullanabilirsiniz. Yine uçmayan bir allık için stick allıkları öneririz. Aynanın karşısında gülümseyin ve açığa çıkan çukurlara stick allığınızı sürerek hafif hareketlerle yukarı yönde dağıtın. Sonrasında elinize bronzerinizi alarak yüzünün yüksek bölgelerine dağıtın ve yaz düğünlerine layık olarak harika ve doğal bir bronzluğa ulaşın.

Düğün Göz Makyajı

Söz konusu olan ambiyans yaz düğünü olduğunda kızıl ve pembe tonlarındaki göz makyajlarına yönelebilirsiniz. Bu alanda koyu ve açık pembe rengini aynı anda gözlere uygulayabilirsiniz. Yine gözlerin dış köşesine de kahve tonlarını, alt kirpik dibine de kahve ve pembe farı karışımını ince far fırçası ile sürebilirsiniz. Burada maharet renkleri homojen bir şekilde iç içe geçirebilmek. Şayet klasik bir elbise giyecekseniz de siyah veya kahve tonlarında dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Şimdi  maskara zamanı…  Şayet dramatik ve hacimli kirpikleri seviyorsanız  piyasada drama maskara tanımı ile satılan maskaralardan alarak kirpiklerinize sürebilirsiniz.

Dilerseniz; sarı -turuncu gibi güneşin tonlarını da birbirine karıştırarak renkli göz makyajları yapabilirsiniz.  Renkli göz makyajında göz pınarlarına en açık renk, göz kapağının katlanma çizgisine de en koyu rengi sürmelisiniz. Böylelikle gölgeli göz makyajı tekniğini uygulamış olursunuz. Örneğin ultra renkli bir göz makyajı istiyorsanız,  pembe, mavi veya kırmızı gibi tek renk elbiselerden giymenizi öneririz.

Islak Dudaklar

Yaz düğünleri için gerekli olan doğal ve canlı bir makyaj uygulamasında cildi iyice nemlendirilmeli, ıslak bitişli bir fondöten uygulanmalı, bu tarz bir makyaj da harika bir dudak parlatıcısıyla taçlandırılmalıdır.

Toplam Okunma : 115Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment