Makyajın en vurucu ve önemli yanı göz makyajıdır. Yüz yüze iletişim kurarken ve yeni bir ortama ilk girdiğinizde tüm bakışlar öncelikle bakışlarınız üzerinde toplanır. Bu nedenle iyi bir göz makyajı seçmek, bakışlarınız ile tüm dikkatleri çekmek ve kusursuz makyajınızı sergilemek için önemlidir.

Makyaj yaparken makyajınızın sade mi yoksa gösterişli mi olduğunu seçmiş olduğunuz göz makyajına göre karar verebilirsiniz. Çünkü göz makyajında koyu tonlar tercih etmek, iddialı bir eyeliner kullanmak, takma kirpik ve bol rimel uygulamaları bir anda makyajınızı bambaşka bir havaya büründürmektedir. Sade bir görünümü önemsiyor, doğal tonlarda sade makyaj yapmayı seviyorsanız makyaj yaparken göz makyajınızda da bu yönde seçimler yapmanız gerekmektedir.

Doğal Tonlarda Sade Göz Makyajı Yapmak

Göz makyajında yapacağınız en ufak bir hata bakışlarınızı değiştirmektedir. Bu da yüz ifadenizin değişmesine neden olmaktadır. Sade bir göz makyajına başlamadan önce ne istediğinize karar vermek önemlidir. Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız göz içlerinize beyaz göz kalemi uygulamalı, üst kirpik diplerinizde ise kahverengi göz kalemi kullanmalısınız.

Göz kapaklarınızın düşük görünmemesi için eyeliner çekerken kuyruğuna çok dikkat etmelisiniz. İri bir göz yapısına sahipseniz tüm göz kapağına eyeliner uygulamamalı, sadece uç kısımlara ince bir dokunuş şeklinde yapmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca sade göz makyajı modelleri seçerken iddialı ve dramatik göz kalemi, eyeliner uygulamalarından da uzak durmanız gerekmektedir.

Göz makyajının son noktası sorulduğunda her kadın, rimel cevabı verir. Sade bir makyaj yaparken bazı kadınlar rimel uygulamadan makyajı bitirmeyi tercih etmektedir. Fakat daha aydınlık bakışlar, doğal ve sade bir görünümü vurgulamak için rimel şarttır. Sade göz makyajında rimeli uygulama şekliniz önemlidir. En fazla 2 kat uygulamaya özen göstermeniz gerekmektedir. İsterseniz alt kirpiklerinize uygulamaktan kaçınabilirsiniz. Rimel görünümünden hoşlanmıyor ve daha doğal bir ifade istiyorsanız da şeffaf rimelleri kullanabilirsiniz.

Sade bir göz makyajı yaparken açık kahverengi tonlarında far uygulaması da oldukça hoş ve doğal durmaktadır. Bakışlarınızı biraz daha anlamlandırmak ve çerçevelemek için ince bir çizgi halinde sürdüğünüz farı fırça yardımı ile dağıtarak hoş bir görünüm kazanabilirsiniz.

Toplam Okunma : 106Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment