2023 makyaj efektlerini incelediğimizde beyaz eyeliner trendinin de son derece sıra dışı ve popüler bir uygulama olduğunu fark ediyoruz. Eğer yeniliklere açık ufku geniş veklişeleri sevmeyen biriyseniz kesinlikle Gözlerde Beyaz Eyeliner Modası nı denemelisiniz.

Not; eğer gözleriniz ufak ve çekikse kesinlikle bu trendden yararlanmalısınız zira beyaz eyeliner gözleri olduğundan çok iri ve parlak gösteriyor. Hem dilerseniz yalın halde, hem de beraberinde dilediğiniz rengi de kullanabiliyorsunuz.

Yıllardır değişmeyen klasik siyah eyelinerın modasından sıkıldıysanız beyaz eyeliner trendine geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca kırmızı rujla da harka olduğunu söyleyelim.

Beyaz Eyelinerle Kedi Kedi Bakışlar

Kedi gözü bakışlar için White eye pencıl ile gözlerinizin kuyruk kısmını çizin ve bitiş kontürünüzü belirleyin. Sonrasında kirpik dibinden itibaren kalın bir çizgi çekin başlangıçta çizdiğiniz bu kuyruğa kadar ula şın. Şayet gözleriniz ufaksa ve daha iri görünmesini istiyorsanız göz pınarına dek sürdürün bu işlemi.

Ombreli Renkli Ruj + Beyaz Eyeliner

Beyaz eyeliner çizgileri kesinlikle siyah çizgiler kadar baskın ve şiddetli olmadığından yanında baskın renklerde ruja ihtiyaç duyar. Bu yüzden canlı tonlarda ruj kullanımı öneririz. Hatta şimdilerde gözlerdeki beyaz eyeliner çizgisini dudaklarda iki ayrı rengi kontrast olan farklı rujlarla ombreli şekilde uygulayanlar bile var. Örneğin dudaklarınızda pembe, nar çiçeği veya fuşya gibi renklerden kullanabilirsiniz.

Son Trend; Beyaz ve Siyah Eyeliner

Şimdilerde siyah ve beyaz eyelineri aynı anda kullanma modası bile var. Örneğin siyah eyelinerin üzerine beyaz ince bir kat eyeliner sürebilirsiniz. Hatta üste siyah, alt kirpik dibinde de beyaz kullanabilirsiniz. Bunları şimdilerde en çok partilerde, konser  ya da  festivallerde kullanıyorlar genç kızlar.

Elbette gözlere bu kadar çılgın ve sofistike bir uygulamanın ardından yanakları, kaş ve kirpikleri de boş bırakmak olmaz. Yanaklarınıza ala çalan pembemsi tonlarda allık sürebileceğiniz gibi toprak tonlarıyla kaçamaklar da yapabilirsiniz. Hatta sadece koyumtırak bir bronzingi yanaklarınıza sürerek kendinize uzaylımsı bir hava dahi verebilirsiniz. Yine çılgınlığın boyutunu bir tık arttırmak istiyorsanız, kaşlarınıza beyaz maskara dahi sürebilirsiniz. Şimdilerde beyaz eyeliner+ beyaz maskara+ kirpik uçlarına takılan swarovsky taşlardan takmak çok moda. Elbette ki insanlar bunu günlük makyajında değil, festival gibi çılgın yerlere gideceklerinde yapıyor.

Toplam Okunma : 11Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment