Kaşe kumaşlar asla modası geçmeyen ve kolay kolay eskimeyen bir dokuya sahip. Yünlü bir kumaş olup, su tutmayan ve oldukça kolay kuruyan kaşe kumaşların yüzey kısmı keçeleştirilmiştir. Az kırışan bir özelliktedir. Sık dokunmuş bir yapıya sahiptir, kalın ve ince türleri vardır. Tüm bu saydığımız özelliklerine bakarak kaşe kumaşın kabanlar için ne kadar uygun olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün.

Kaşe kabanlar farklı boylarda satışa sunuluyor. Uzun, kısa ve orta boyda. Mazisi oldukça eskiye dayanan kaşe mantolar, klasik ve şık giyimden hoşlanan kadınların değişmez tercihlerinden biri. Özellikle bu sezon yakası kürklü modeller yeniden gündeme gelmiş durumda.

Kaşe kaban modellerini pek çok farklı tasarım, renk ve desende bulmak mümkün. Ekose desenler, çizgiler, iki renkli tasarımlar gibi pek çok zevke hitap edecek çeşitlilikte. Ayrıca bu sezonun en göz dolduran modellerinden olan oversize bedenleri kaşe kabanlarda da bulmak mümkün.

 

Kaşe kumaşların kolay kolay eskimeyen özellikte olduğundan söz etmiştik. Dolayısıyla kendinize bir kaşe kaban alacaksanız klasik tarzlardan birini seçmenizi öneririz. Tabii tüm giysilerde olduğu gibi yılın trend çizgilerine göre kaşe kaban modelleri de değişiyor. Yaka tipleri, kol tipleri, kup kesimleri yılın modasına göre değişiklik gösteriyor. Ancak seçeceğiniz klasik model erkek yaka beli kemerli bir uzun kaşe kaban ya da kaşe manto asla demode olmaksızın yıllarca kullanabileceğiniz bir parça olarak dolaplarınızda yer alabilir.

Moda dünyasının yönlendirmeleri ile kabanlar sadece ısınma amacı ile kullanılmak yerine artık kombinlerin tamamlayıcı bir parçası haline de geldi. Dolayısıyla giyilen kıyafetlerin rengine ve tarzına uyumu da dikkat edilmesi gereken konular arasında. 

 

En çok tercih edilen kaşe kaban, kaşe mont modellerine göz atacak olursak oversize kesimlerden söz etmiştik zaten, bunun dışında kapüşonlu modeller, trençkot görünümlü olanlar, yakasız modeller, kruvaze modeller, gömlek yakalı modellerden söz etmek mümkün. Ayrıca yere kadar uzanan uzun kaşe kabanlar da oldukça ilgi görüyor.

Kaşe kaban ve mont modellerinde kullanılan renk ve desenlerden söz edecek olursak, kaz ayağı desenleri, ekose desenler, balıksırtı desenleri, çizgili desenler en çok ilgi görenler arasında. Siyah bir kaşe kaban her zaman kullanılabilecek bir parça olarak zaten her kadının dolabındaki yerini koruyor. Ayrıca gri tonları ve toprak tonları ve bej tonları yine tercih edilmesi gereken renkler arasında.

Toplam Okunma : 21Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment