Hayat git gide zorlaşırken, yaşam şartları her birimizi çalışmaya zorlarken yeni dönemlerde yaşamımıza giren ‘kurumsal’ sözcüğü, herhangi bir kurum açmış olmasak da bizi de içine çeken kavramlardan oldu çıktı. Haliyle bir kurumsal trendi de gelişmedi değil. Örneğin kurumsal giyim parçaları, kurumsal trendler, kurumsal tavır ve kurumsal makyaj imgeleri de bunlardan bir kaçı…  Eğer siz de çalıştığınız kurumda absürt görünmemek ve bakımsız da olmamak istiyorsanız,  Kurumsal Ofis Makyajı Nasıl Olur başlıklı içeriğimize bir göz gezdirmelisiniz deriz.

Soğuk Tonlar

Kahve tonlarındaki sakin göz makyajı ofis makyajının vaz geçilmezleri arasındadır. Çalışan bir kadınsanız bu tonu kullanarak kısa zamanda kusursuz görünebilirsiniz. Yanı sıra bej ve gri far renkleri de ofiste kullanabileceğiniz tonlar arasında. Işıl ışıl parıldayan bakışlar için aynı palette bulunan en açık tonları göz pınarlarına nokta şeklinde sürdüğünüzde ifadeniz de aydınlanmış olur. Öte yandan ofis makyajınızda gözlerinize çok yoğun ve derin kalem çerçeveleri çekmenize de gerek yok fakat tam gün dayanıklı olan ve kirpiklerde topaklanıp kalmayan ayrıştırılabilen maskaralardan da sürebilirsiniz.

Yine ofiste ten makyajı değil de kusurlarınızı gizleyecek olan doğal cilt görünümü kullanmalısınız. Örneğin bu hafif ve ince kapatıcı bir fondören olabilir. Zira her gün baz ürünü kullanmak yüzünüzü yoracaktır. Yine sabitleyici ince fix bir pudra da ofiste saten efekti yaratabilir. Yanı sıra yüz hatlarınızı ortaya çıkarmak ve sıcacık bir yansıma yaratmak için bronzer de kullanarak özel bir kontür yaratabilirsiniz. İşyeri pratikliği için stick şeklindeki kontür ürünlerinden de yararlanabilirsiniz.

Ofis Stili Kaş Makyajı

Kurumsal ofis yaşamının doğal – nude görünümlü bir yüz ifadesiyle ölçüştüğünü hiçbir zaman unutmamalısınız. Bu yüzden dudaklarınızda kırmızı yerine nude tonlarındaki doğal görünümlü rujlardan olmalı. Yumuşacık dokulu, mat bitimli dudak renklerinin etrafında dolaşabilirsiniz örneğin. Kahve tonları, mat bakırlar, ten rengi, pudra pembeler, mat kahve ve kızıllar da bu renklere eşlik edebilir. Dilerseniz tek kat dudak çerçevesi yapabilirsiniz. Kaşlarınız ise kalemle çizilmiş gibi değil de doğalca, arası doldurulmuş şekilde olmalı.

Toplam Okunma : 144Bugün : 2

Paylaş :

Leave A Comment