Kalın kaş modası hayatımıza çöreklendiğinden beri bir zamanın ince kaşlıları olarak derbeder durumdayız. 2000 sonrası doğumluların kaşın da modası mı olurmuş dediğini duyar gibiyim; keşke olmasaydı… Hele de bir zamanlar bu modanın “ince, üçgen kaş” şeklinde olduğunu düşünürsek “keşke olmasaydı” diye haykırmak istiyor insan. Neden? Çünkü Allah yarattı demeden cımbızladığımız, şimdilerde ise benim eskiden almakla bitmeyen kaşlarım vardı dediğiniz o kaşlara şu anda ulaşılamıyor. Kıl dediğin illet, istenmediği her yerde çıkmak konusunda son derece istikrarlı iken, olsun diye gözünün içine baktığın yerde küsüp kapsama alanı dışına çıkabiliyor. Fakat neyse ki demokraside çareler tükenmiyor ve küsen kaşlarınızı geri getirecek çözümler de onları keşfetmenizi bekliyor.

Profesyonel destek alabilirsiniz

Biraz psikolojik destek almaktan bahseder gibi oldu, farkındayım. Kaş konusu psikolojinizi de yıpratabilir elbette ancak bahsettiğim şey bu değil. Güzelliğe dair her konuda olduğu gibi artık kaş konusunda da hizmet veren birçok güzellik merkezi mevcut. Bunlardan bir tanesi olan Başak Saygın’dan hizmet almış biri olarak şunu söylemeliyim ki biraz paraya kıyıp bu konuda ehil kişilerden hizmet almayı seçmek sizi en hızlı sonuca ulaştıracak seçenek. Kaşa iğne ile vitamin enjekte ederek canlanıp geri dönmesini sağlıyorlar. Sizden de bu süreç boyunca her gece kullanacağınız e vitamini ile bu gidişatı desteklemenizi istiyorlar. Kendi adıma muhteşem bir sonuç aldığımı söyleyemem ama küsen kaşlarım büyük oranda geri geldi diyebilirim. Alacağınız sonucu etkileyecek birçok faktör var elbette; yaşınız (hücre yenilenmesi önemli), kaç yıldır çıkmadığı, kaş bölgenizin işlem görüp görmediği gibi…

Kişi kendinin doktorudur diyebilirsiniz

Bu işe ayıracak sabrınız ve hevesiniz olduğu sürece yapabileceğiniz çok fazla şey var. Kaşları vitamin ile uyandırabileceğinizi öğrendiniz, bunu nasıl yapabilirsiniz? Ne kadarı uygulanmış, ne kadarı işe yarar olduğu tartışılır olmakla birlikte internette çok fazla karışım önerisine ulaşmak mümkün. Denemiş ve sonuç almış biri olarak e vitaminine itibar etmenizi söylemeliyim. Bunun için tek kullanımlık kapsüllerde olan vitaminleri tercih edebilirsiniz. Dermaroller ile kan dolaşımını hızlandırıp e vitaminini uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde badem yağından da benzer bir etki görmeniz mümkün. İkisini karıştırarak ya da dönüşümlü olarak uygulayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gözenekleri tıkamaktan kaçınmak. Öncelikle kaş kalemi gibi uygularken kaş dökmeye uygun ve kıl köklerini tıkayacak seçeneklerden koşarak uzaklaşın. Kaş farı, kaş pomadı gibi daha ince yapılı ürünleri tercih edebilirsiniz. Gözenekler demişken ulaştığım bazı karışımlarda vazelin gibi yoğun ürünlere de yer verildiğini gördüm. Bu gibi petrol katkılı ürünlerin ne şekilde etki göstereceğini kestirmek zor. Kaş yaparken göz çıkarmaya (atasözü de cuk oldu) gerek yok.

Vakit cımbızla vedalaşma vaktidir

Ölüyü diriltmeye uğraşıyorsunuz bir nevi, bunu unutmamaya gayret edin. Sabır babaya (türbe ismi tamamen hayal ürünüdür) çaput mu bağlarsınız, adak mı adarsınız bilmiyorum ancak bu kararı aldığınız andan itibaren cımbızla vedalaşın. Belki ufak tefek kaş makasıyla müdahale edebilirsiniz ancak kesinlikle şekil vermeye çalışmayın. Birkaç ay sabırla bekleyip elde edeceğiniz kaşı görüp öyle şekil vermelisiniz; tek bir kılın bile hayati önemi var. Bu birkaç ayı bu şekilde geçirdikten sonra gidip kaşınızı budayacak bir kuaförün önüne oturmamanızı insaniyet namına rica ediyorum.

Toplam Okunma : 67Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment