Makyaj yaparken aradığınız malzemeleri bulmak için ne kadar vakit harcıyorsunuz? Düzenli bir makyaj masası, sabahları hazırlık sürecimizi büyük ölçüde kısaltabilir. Basit çözümlerle makyaj malzemelerini kategori, renk, marka ve ya kullanma sıklığına göre ayırarak vakitten kazanabilirsiniz!

Makyaj malzemelerini organize etmenin en büyük avantajı ise; aradığınız ürünleri kolayca bulabilmek ve sahip olduğunuzu unuttuğunuz ürünleri yanlışlıkla yeniden satın almamak. Eğer makyaj masanıza çeki düzen vermek istiyorsanız hemen denemeniz gereken 6 depolama çözümünü paylaşıyoruz!

Baharat Rafı

Organizasyon, düzenleme dendi mi çoğumuzun aklına Ikea’nın gelmesi bir tesadüf değil. Hem şık hem de derleyip toplayıcı ürünleri özellikle banyo ve mutfakta yardımımıza koşuyor. Bunu bir adım öteye taşıyıp banyo ve mutfak düzenleyicilerini makyaj malzemeleriniz ve bakım ürünlerinizin depolamasında kullanabilirsiniz. BEKVAM baharat rafı, banyoda lavabo kenarı ya da yatak odasında makyaj aynasının yanına takılabilir.

 

Ojelerden parfümlere, makyaj malzemeleri ve fırçaları için harika bir depolama alanı. Üstelik tüm ürünlerinizi aynı anda görebilirsiniz. BEKVAM rafların derinliği az olduğundan, daha derin raflarda olduğu gibi arkada kalıp unutulan, son kullanma tarihi geçtiğinden çöpü boylayan ürünlere elveda!

Mermer Tepsi

Sade ve minimal havasıyla mermer tepsiler favori makyaj malzemeleriniz ve aksesuarlarınız için mükemmel zeminleri oluşturuyor. Bizim tercihimiz açık renklerden yana olsa da koyu renkli mermerlerin üstünde sergilenen makyaj ürünleri de çok çekici görünüyor.

Eğer makyaj malzemeleriniz için geniş bir alana sahip değilseniz günlük olarak kullandığınız ürünleri bir tepsi üstünde biriktirerek hem işlevsel hem dekoratif bir çözüm yakalayabilirsiniz.

Kek Standı

Tatlılardan sonra en sevdiğimiz şey makyaj malzemelerimiz değil mi? Yoksa tam tersi miydi? Kek standı kullanarak favori makyaj ürünlerinizi ve parfümlerinizi sergileyebilirsiniz. Dekorasyonda yüksek, alçak, farklı boyutlarda objeleri bir araya getirmek alana keyifli bir boyut kazandırır. Aynı taktiği makyaj masanızda uygulayarak daha etkileyici ve şık bir organizasyon oluşturabilirsiniz.

Çekmece İçi Kaşıklık

En sevdiğimiz, güzel ambalajlı makyaj malzemelerini dışarıda sergilemeyi sevsek de bazılarını çekmecelere kaldırmak gerekiyor. Çekmecelere kaldırdığınız ürünlerin düzenini koruyabilmek için çekmece içi kaşıklıklardan faydalanabilirsiniz. Bizim favorimiz bambu olanlar, zevkinize göre metal ya da akrilik olanları da tercih edebilirsiniz.

Çekmece içi kaşıklığınızı seçerken çekmece ölçüsüne uygun olmasına ya da boyu ayarlanabilir olmasına dikkat edin. Kaşıklık alanlarının da sahip olduğunuz ürünlere göre doğru seçmekte fayda var.

Akrilik Çekmeceler

Akrilik ya da saydam çekmeceler makyaj organizasyonunda oldukça yaygın olsa da, daha düzenli ve şık kullanımı için bir kaç taktiğimiz var.

Akrilik çekmecelerin en büyük avantajı çekmeceleri üst üste koyarak daha çok saklama alanına sahip olabilmek. Dezavantajı ise, saydam olduğundan dağınık veya iyi organize edilmemiş çekmecelerin göz yorucu bir hale gelmesi.

Öncelikle, sahip olduğunuz ürün miktarına göre doğru bir yerleşim yapmakta fayda var; çekmeceleri kapasitesinden daha fazla doldurmamalısınız. Makyaj malzemelerini renklerine göre ayırarak depolayabilir böylece daha estetik bir görüntü sağlayabilirsiniz. Diğer bir önerimiz ise markalara göre gruplandırmak. Marka ambalajları farklı koleksiyonlarda bile uyumlu olacağından aynı marka ürünleri bir çekmecede toplamak iş görecektir.

Mum Kavanozları

Evde mum yakmayı seviyorsanız, mumlar bittiğinde geriye kalan kavanoz ve kutuları yeniden değerlendirmek için yöntemler arayışına girmişsinizdir mutlaka. İçini yeniden mumla doldurmak bir çözüm, saksı veya banyoda pamukluk olarak da kullanılabilir ancak konumuz makyaj malum.

Boşalan mum kavanozlarını makyaj malzemelerinizi depolamak için kullanabilirsiniz. Rujları renklerine göre ayırarak farklı kavanozlarda orginanize etmek aradığınızı daha kolay bulmanızı sağlacaktır. Mum kavanozlarını makyaj fırçası ve süngerlerini saklamak için de tercih edebilirsiniz. Hatta kapaklı kavanozlar süngerleri temiz tutmak için ideal.

Toplam Okunma : 52Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment