Soğuk kış günlerinin başlamasına az bir zaman kaldı. Yüksek bölgelerden yılın ilk karı yağdı haberleri gelmeye başladı bile. Uzun bir yaz sezonu geçirmiş olsak da artık hepimiz dolaplarımızdan kışlık montlarımızı çıkarmaya başladık. Ve hala sonlandırılamayan salgın nedeniyle hepimiz önceki yıllara oranla çok daha tedirginiz. Üşütmekten, hasta olmaktan biraz daha fazla korkuyoruz sanki. Geçen kış evde olduğumuzdan pek çoğumuz kaban ihtiyacını bir sonraki sezona ertelemeyi uygun buldu.

Eğer bu kış bir kaban almayı düşünüyorsanız, özellikle de yumuşak ve sıcak dokulu kumaşlardan hoşlanıyorsanız mont tercihlerinde peluş montları göz ardı etmeyin deriz. Kış moda trendleri açıklandığında pek çok modacının koleksiyonlarında rastladığımız peluş mont, diğer adıyla Teddy montlar pek çoğumuzun kalbini çaldı bile.

 

Teddy montlar, hemen her yaş grubunun beğenisini kazanacak bir model çeşitliliği ile satışa sunuldu. Beyaz ve toprak tonları öncelikli olsa bile hemen her renkte Peluş mont modellerine rastlamak mümkün. Klasik görünümlü peluş mont modellerinin yanı sıra Kapüşonlu peluş mont modelleri, spor görünümlü peluş mont modelleri de bulmak mümkün.

Düğmeli, gizli düğmeli, fermuarlı, belden kemerli, cepli cepsiz, çok cepli peluş mont modelleri hemen her zevk ve tarzdaki kadına hitap edebilecek çeşitlilikte. Tabii ki kesimi ve modeli önemli olmakla birlikte klasik tasarımlı bir peluş montu şık, klasik kıyafetlerinizle kombinleyebileceğiniz gibi jean pantolonunuzla da aynı şıklıkta kullanabilirsiniz.

Ayrıca yılın bir diğer trendine uygun oversize peluş montlar, size hem rahatlığın, hem sıcaklığın, hem de şıklığın konforunu aynı zamanda sunuyor. Peluş montlarınızı bere ve şapkalarla destekleyerek şıklığınıza şıklık katabileceğiniz gibi, daha pratik giyim taraftarı olanlar da kapüşonlu peluş mont modelleri ile ekstra bir çabaya gerek göstermeksizin kendilerini kışın ayazından ve yağışından koruyabilirler.

Peluş montlarınızı kıyafetlerinizle nasıl kombinleyeceğiniz meselesine gelince tercihlere göre değişmekle birlikte bu sezon ton sür ton tarz ön plana çıkmış durumda. Yani kabanınız da dahil olmak üzere bir rengin değişik tonlarını kullanarak oluşturacağınız kombinlerle çok klas bir görünüm de sağlayabilirsiniz. Kabanınızı giysilerinizle tam bir kontrast oluşturan renklerden seçerek görünümünüzü daha da göz alıcı hale de getirebilirsiniz. Tabii seçtiğiniz kabanla giysilerinizin uyumunun yanı sıra, ayakkabı ve çanta uyumunu da göz ardı etmemelisiniz.

Toplam Okunma : 19Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment