Gün geçmiyor ki literatüre yeni makyaj uygulamaları girmesin… İşte, makyaj trendleri sürekli yenilenirken ve her geçen gün aralarına yeni makyaj teknikleri eklenirken biz bayanlarsa bu durumu hayretle ve sevinçle karşılıyoruz.

Aslında tercih ettiğiniz makyaj stilleri de aynı sizin giyim tarzınıza, seçim, zevk ve beğenilerinize yönelik olarak tarzınızı, duruş ve tavrınızı belirleyen önemli vurgulardandır. Bu anlamda çılgın bir kadınsanız yeni çıkan çılgın stillerden ya da romantik biriyseniz nostaljik etkenlerden veya avangart bir bayansanız gösterişli makyaj trendlerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca günümüzde makyaj konusunda pratik olmak da her şeyden önemli… Zira yaşadığımı dönemde tempolu hayat akışı öyle saatler boyu aynanın karşısına geçerek tuale resim çizen ressam gibi zevkle yüzümüze makyaj yapmamıza izin vermiyor. Bu açıdan materyalleriniz her zaman elinizin altında hazır olmalı. Geçelim pratik ve gösterişli makyaj önerilerine

Göz Alıcı Ve Dikkat Çekici Göz Kuyrukları

Öncelikle bu konuda zamanı asla geçmeyen ve demode olmayan eyeliner – göz kuyruklarından söz etmek istiyoruz sizlere. Gözlere çekilen kuyruklar pratiklik ve çekicilik konusunda her zaman dikkat çeken uygulamalardandır. Bu yüzden şimşekleri üzerinize çekmek istediğiniz zamanlarda mutlaka gözlerinize likit uçlu kalemlerle kalın ve seksi kuyruklar halinde eyelinerler çekmenizi öneririz. Hatta şimdilerde neon renkli ve gözlerde patlama yaratacak göz likitleri bile çıktı. Dilerseniz bu yönde tercih yapabilir ve gözlerinizde; metalik, neon, simli ve ışıltılı bu likit ürünleriyle hoş, havalı ve iddialı kuyruklar çekebilirsiniz. Özellikle bu renkli olan eyeliner çizgilerini yaz aylarında şiddetle öneriyoruz.

Flöresan Farlar Ve Rimeller

Yine yüzünüzde dikkat çekici bir makyaj uygulamak isterseniz gözlerinizde sene trendi olan flöresan farlardan ve maskaralardan yararlanabilirsiniz. Bu dikkat çekici ve çılgın moda, yaz günlerinin ve akşamlarının olmazsa olmazı durumunda. Parlak sarı tonları,  neon pembeler, elektrik – sax mavi, ultraviolet, leylak pembesi, mor, çimen ya da mint yeşili, oranj, turkuaz gibi patlak renklerden biriyle göz kapaklarınızı tamamıyla boyayabilir ve yanında da aynı ya da kontrast renklerde flöresan rimellerden kullanabilirsiniz.

Gold Makyaj

Tüm zamanlardan sonra 2023 yılı, kıyafetlerde olduğu kadar makyaj konusunda da mat renklere inat parlak, metalik ve ışıltılı renklerle geliyor. Bu açıdan parlak – neon ve metalik makyaj türevlerinin yanında gold makyaj modası da son zamanlarda çok trend. Gold makyaj, yani altın sarısını yüzünüzde bir bütün olarak uygulamalısınız sadece.

Yani gözünüze gold tonlarında bir far sürdüğünüzde, dudaklarınıza da kırmızı bir ruj süremezsiniz maalesef. Bu görüntüyle gayet antipatik ve demode olabilirsiniz. Bunun için gözlerinize altın sarısı farlar, yanaklarınıza bronz allıklar, dudaklarınıza da ya  gold ya da parlak toprak tonlarında ki rujlardan sürmeniz gerekiyor. Bu makyaj trendini özel gecelerde, düğün ya da davetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama belirttiğimiz gibi baştan uca altın tonları kullanmak şartıyla.

Toplam Okunma : 26Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment