2022 yılının rengi Pantone tarafından “Very peri” olarak açıklandı. Bu yılın rengine ait en ilginç bilgi, açıklanan rengin Pantone Katalogunda yer almıyor olması. Yetkililer, bu durumu yeni bir vizyon ile açıkladılar ve değişime, dönüşüme açık olmalarının bir sonucu olarak böyle bir tercihte bulunduklarını ifade ettiler.  Peki “Very Peri” nasıl bir renk? Aslında mavi’nin bir tonu. Mora yaklaşan bir mavi tonu. Çarpıcı ve dinamik bir ton. Geçen yılın renkleri olan gri ve sarıdan sonra etrafa neşeli pırıltılar saçan bir renk seçmiş Pantone yetkilileri. Yılın diğer renklerine bakıldığında da bu yıl modanın en büyük ilham perisinin doğa olduğunu söylemek mümkün. Doğanın canlı renkleri ve etkileyici desenleri tümüyle yansıtılmış sezon trendlerine. Haydi 2022 için belirlenen en trend 5 renge bakalım öncelikle.https://www.acelyaokcu.com/elbise

 

Orkide pembesi, gözünüzün önünde hemen canlandı değil mi? Kışkırtıcı, neşeli, büyüleyici, göz alıcı bir pembe. Tahminlere göre bu sene tüm gece kıyafetlerinin yanı sıra değişik mayo modelleri ile tüm sahilde bu rengi bol bol göreceğiz.

 

Zeytinyağı Yeşili, farklı katmanları olan bu rengin iç çamaşırı, ayakkabı ve aksesuarlarda çokça kullanılacağı tahmin ediliyor.

 

Tereyağı sarısı, sarımsı krem rengi. Hemen her giysi parçasında karşılaşacağımız bu sarı tonu iç çamaşırı koleksiyonlarında da yer alacak.

 

Mango Sorbe Rengi, turuncu ve sarının tonlarından oluşan bu yüksek enerjili renk yine yine deniz giyimizde ve spor kıyafetlerde ön plana çıkacak.

 

Atlantik mavisi, çivit mavisi ile okyanus mavisi tonlarının karışımından oluşan bu renk, temel giyim ve spor giyimde fazlasıyla kullanılacak.

 

Haydi bir de yılın desenlerine göz atıp sonra renkli elbiselerin kombinlenmesi nasıl olmalı konusuna geçiş yapalım.

 

2022 yılının en büyük ilham kaynağının doğa olduğundan söz etmiştik o zaman desenlerin de doğanın bir yansıması olması gayet normal. İri çiçek özellikle de gül desenleri ön plana çıkacağa benziyor. Küçük çiçek desenleri de son yıllardaki popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Ayrıca leopar desenleri tüm ihtişamı ile geri dönüyor. Geometrik desenler de yine giysilerimizi süslemeye devam edecek.

 

Renkli elbiselerin kombinlenmesi konusuna gelince; bu işin sırrı Renk tayfının doğru kullanılmasında yatıyor. Renk çemberindeki skala, ana renkleri (maviler, sarılar, kırmızılar) ve ikincil renkleri (portakallar, yeşiller, menekşe tonları) gösteriyor. Renk çemberinden yararlanarak renk uyumu yaratmanın  iki yolu var. Ya birbirine yakın renkler bir arada kullanılarak kombin oluşturulmalı ya da tam karşı gruptaki renkler yani kontrast renkler seçilmeli.

 

Bu yıl monokrom renklerin kullanılması daha ön planda. Ancak kontrast renkler kullanacaksanız eğer arada geçiş renklerini taşıyan aksesuarlar kullanmak yarar sağlayacaktır.

 

Kullanacağınız giysilerin biri desenli ise bir diğer parçada düz renk seçilmesine özen göstermek şıklık için önemli bir konu. 

 

Ayrıca renkli elbiselerinizi gri, siyah, beyaz ya da bej tonlarını kullanarak da kombinlerseniz çok şık görüntüler yaratabilirsiniz. Ayakkabı seçiminde de renkli elbisenizin tonlarından yararlanabilir ya da siyah, gri, lacivert, kahverengi  gibi  ana renklerden birini kullanabilirsiniz.

Toplam Okunma : 10Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment