Bahar tazeliğini cildinizde hissetmenin en kolay yolu, sade makyaj yapmak… Makyaj yaparken uygulanan her ürün cildin ağırlaşmasına ve görünümün doğallıktan uzaklaşmasına yol açmaktadır. Bu nedenle makyajda sadelik oldukça önemlidir. Ağır makyajlar daha gösterişli ve havalı gibi dursa da aslında tam aksi bir durum söz konusudur. Çünkü yapay bir görünüm oluşturan özellikle usta bir şekilde yapılmamış ağır makyajlar sizi istemediğiniz gibi görünmenize ve itici bir durum ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Sade makyaj kavramı kadından kadına göre değişmektedir. Zahmetsizce sadece 5 dakika ayırarak 3 ürün ile makyaj yapmak isteyenler sade makyaj konusunda özellikle günlük stilleri için derin araştırmalar yapmaktadır. Sade makyajın püf noktaları öğrenildiğinde aslında o kadar da zor olmadığını hatta küçük dokunuşların cildinizin ve görünümün nasıl değişmesine yol açtığını görebilirsiniz.

Sade Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt güzelliğinizi sade makyaj yaparken olabildiğince ön planda tutmalısınız. Bu nedenden dolayı da kullandığınız ürünlerde renksiz, cilt renginizle aynı ama kusurlarınızı küçük dokunuşlar ile kapatacak ürünler olmasına dikkat etmelisiniz.

Ağır fondötenlere, koyu göz makyajlarına bu stilde yer olmadığını söylememize gerek yok, değil mi? Ten renginize birebir uyumlu hafif ve aydınlık bitişli bir BB krem kullanabilirsiniz. Cildinizi iyi nemlendirmek, makyajın daha etkileyici bir sonuç almasına yardımcı olacaktır. bakışlarınızın enerjik ve aydınlık olması yaymış olduğunuz enerjiyi etkiler. Bu yüzden yaldızlı, beyaz ve ten rengi tonlarında bir far veya göz kalemini alt kirpik diplerinize uygulayabilirsiniz. Göz kapağınıza baz uyguladıktan sonra soft renklerde bir far seçebilir veya far kullanmaya da bilirsiniz. Yoğun rimel uygulamaları makyajınızın daha ağır görünmesine yol açabilir, tamamen sade bir stil için tek kat rimel yeterli.

Dudaklar, makyajın en önemli noktası… Çatlamış, ölü derilerle kaplı bir dudakta hiçbir ürün iyi durmaz. Bu yüzden önce peeling uygulaması ile makyajınıza başlayın. Açık tonlu pembeler, beyaz sadece ışıltı veren parlatıcılar bu makyaj için ideal seçim. Son zamanların mat rujlarından ten rengine yakın tonları da sade makyaj için tercih edebilirsiniz.

Toplam Okunma : 25Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment