Yaz mevsiminin son günlerini yaşıyoruz. Bir yandan arkamızda bıraktığımız şahane bir tatilin burukluğu, bir yandan biriktiğimiz güzel anıların coşkusu. Yeni bir yaz mevsiminin hayalini kurmaya bırakıp şimdi sonbahar mevsiminin  harika renklerinin ve inanılmaz manzaralarının tadını çıkartmaya hazırlanalım. Tabii gardroplarımızı sonbahara hazırlamak da yapmamız gereken bir başka hazırlık. Şortlar, tişörtler, mayolar, plaj giysileri, askılı elbiseler toplanmaya, arka raflarda yer almaya başladı bile. Kazaklar, sweatler, hırkalar yavaştan göz kırpmaya başladılar “haydi bakalım şimdi sıra bizde” diye.

Mevcutları raflarından çıkartıp, ön sıralara yerleştirdikten sonra sıra geldi dolabımızı destekleyecek yeni ürünlerin alış verişini yapmaya. Haydi bu sonbaharın olmazsa olmaz 5 giysisini sıralayalım.

Dolabınızda hala bir trençkotunuz yoksa satın almanın tam sırası. Trençkotlar klasik parçalar olduğu için alacağınız bir trençkotu yıllarca kullanabilme şansına da sahip olursunuz. Trençkotlar sizi sonbaharın yağışlı havasından koruyacağı gibi harika kombinler yapabilmenize şans veren parçalardan. Ayrıca birlikte kullanacağınız yağmur şapkaları havanıza hava katmanın da güzel yollarından biri. Trençkot alırken dikkat etmeniz gereken konu su geçirmez özellikte olması. Gerçi trençkotların yapılış amaçlarından biri bu ama bu sonbahar sezonu öylesine popüler ki trençkot görünümlü sıradan kumaşlardan üretilen ceketler, pardesüler bile satışa sunulmakta.

Klasik görünümlü bir trençkot istiyorsanız, haki tonları ya da bej tonlarından şaşmamalısınız. Ancak kırmızı ya da siyah renkli bir trençkotun da en az diğerleri kadar çarpıcı görüneceğini şimdiden hatırlatalım. 

Sonbaharın göz dolduran ikinci ürünü trikodan üretilmiş nakışlı, işlemeli kazaklar ya da hırkalar. Oversize nakışlı kazaklarınızı eteklerinizle de pantolonlarınızla da kombinleyebilirsiniz. Elbiseleriniz üzerine kombinleyeceğiniz nakışlı kazaklarınız en sade elbisenizi bile bir anda çarpıcı bir hale getirecektir.

Ayakkabılar, botlar, çizmeler biz kadınların her zaman gönlünü fetheden parçalardan. Bu sezonun gözdesi Victorian stili topuklu, bağcıklı bir bot kıyafetlerinizi zenginleştirecek ve onlara farklılık katacak parçalardan. Yüksek platformları da boy probleminizi ortadan kaldırmak için oldukça avantajlı. 

Deri bir parça; özellikle de deri pantolonlar. Yine sonbahar sezonunun en trendi parçalarından. Ama deri pantolondan o kadar da hoşlanmayanlardansanız dolabınıza deri bir etek ya da elbiseyi ekleyebilirsiniz. Deri bir mont ya da ceket de yıllarca kullanabileceğiniz parçalardan biri olabilir.

Fularlar, kadınların en sevdiği aksesuarlar arasındaki yerini her zaman korumuştur ama sonbahar sezonu fularların yaşadığı  altın dönemlerden biri olacak.

Sweatshirtler de yine sonbaharda öncelikli olarak alınması gereken ürünler arasında. 

Toplam Okunma : 20Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment