Yağlı ciltler için doğru cilt ürünlerini bulmanın ne kadar zor olduğu malum. Cilt temizliğinden nemlendirmeye, her adımda doğru ürünleri kullanmak, istenmeyen parlamaları engellemenin yolundan geçiyor. Aslında yağlı yapısı sebebiyle nemlendirmeye ihtiyaç duymadığı düşünülse de -ki bu en büyük yanlışlardan biri- doğru nemlendiricilerle desteklendiğinde yağlı ciltlerin daha mat ve sağlıklı görünmesi sağlanabilir.

Yağlı ve karma ciltler için, istenmeyen parlamayı önlemek ve daha dengeli bir cilt için su bazlı, oil-free formüller tercih edilmeli. Gün içinde parlayan T bölgesi ve akneye meyilli bir cildin önüne geçmek için tek yapmanız gereken cildinize dost bir içeriğe sahip doğru nemlendiriciyi bulmak. Çeşitli fiyat aralığında en etkili, günlük kullanıma uygun yağlı cilt dostu nemlendiricileri listeledik:

Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel

Oil-free jel krem yapısıyla cildi beslerken aynı zamanda parlak görünümü gözle görülür bir şekilde minimize ediyor. Salatalık özlü formülü sayesinde cildi kalıcı bir şekilde besliyor ve temiz ve dengeli bir görüntüye ulaşmasına yardımcı oluyor. İnce yapısı sayesinde karma ve yağlı ciltler için ideal bir nemlendirici.

La Roche-Posay Effaclar Mat

Yağlanmaya yatkın ciltleri matlaştırarak, gözenekleri sıkılaştırmayı hedefliyor. Yağlı ciltler için özel geliştirilmiş formülü, günlük kullanımda cildin ihtiyaç duyduğu nemi karşılarken; matlaştırma etkisiyle cildi makyaja hazırlayarak, baz olarak kullanmak için ideal bir ürün.

Sebulyse Teknolojisi ile geliştirilmiş emici pudralı yapısı fazla yağı abzorbe ederek istenmeyen parlamanın önüne geçiyor. Cildi sıkılaştırırken akne ve siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı oluyor.

Neutrogena Hydro Boost Water Gel

Yağsız formülü sayesinde yağlı ve karma ciltlerin kullanımı için uygun fiyatlı seçeneklerden biri. Cildin kurumuş bölgelerini anında nemlendirerek, düzenli kullanımda pürüzsüz, esnek ve nemli bir cilt görüntüsüne yardımcı oluyor.

Su jeli -water gel- formülü ciltte hızla emilerek anında yoğun nemlendirme sağlıyor. Ardında pürüzsüz, kadifemsi bir doku bıraktığından makyaj bazı olarak kullanmak için ideal bir ürün.

Clinique Pep-Start HydroBlur Nemlendirici

Clinique Pep-Start HydroBlur, yağsız formülü ile hem cilt kusurlarını bulanıklaştırıyor hem de cildin gün boyu ihtiyaç duyduğu nemi sağlıyor.
Anında cildi doğal ve mat bir görüntüye ulaştırıyor. Tek başına nemlendirici olarak ya da makyaj altında baz olarak kullanılabilir. Hafif yapısı sayesinde gün içinde tazelenebilir.

Caudalie Vinopure Skin Perfecting Mattifying Fluid

Yağlı ciltler için mat ve nemli bir cilt görüntüsüne destek oluyor. Gözeneklerin sıkılaşmasını ve cilt kusurlarını gidermeyi sağlayan yapısı sayesinde siyah nokta oluşumunu engelliyor.

İstenmeyen parlamayı önlerken aynı zamanda cilt lekeleri ve sivilce izlerinin giderilmesi için destek oluyor.Düzenli kullanımda daha sıkı ve sağlıklı görünen bir cilt oluşumu sağlıyor.

Toplam Okunma : 45Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment