Bazılarımızın yüzü aşırı ince ve uzunken,  kimilerimizin yüzüyse oldukça etli, kaba bir görünüme sahip ve yuvarlak olabiliyor. Kısacası her kadın, ideal olan oval yüzlüler kadar şanslı değil. Ama çok şükür ki gölgelendiriciler var. Bu sihirli ürünler sayesinde yüzümüzde istediğimiz oyunu yapabiliyoruz bu yüzden üzülmemize hiç de gerek yok. Makyaj hileleri sayesinde yüzünü daha dolgun göstererek daha dolgun dudaklara, ultra dolgun kaşlara ve kocaman hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz. İşte  Zayıf Yüzlü Kadınlar İçin Dolgunlaştırıcı Gölgeleme Önerileri

Dolgun Görünen Bir Ten İçin

Bu sihirli ifadeye kavuşmanın çok basit bir yöntem var aslında.  Fondöteninizi alın ve 1 – 2 damla likit aydınlatıcınızdan katın. Böylelikle cildiniz hem daha gergin hem de ışıl ışıl görünür. Sonra her zaman olduğu gibi yüzünüzün tepe noktalarına aydınlatıcınızı dokundurun. Strobing  stickler bunun için ideal. Sadece bu ürünü seçerken cilt tonunuzun aydınlatıcılarda; tam bir alt tonunu, gölgelendiricilerdeyse;  tam bir üst tonunu yakalamak önemli… Yoksa yüzünüze alttan alttan çamur bulaşmış gibi kötü görünümler katabiliyorlar ve özellikle de güneşe çıktığınızda ve çok ışıklı – aydınlık ortamlarda alacalı bir yüzle kötü yakalanmanıza sebep olabiliyorlar.

Strobing stickerinizi;  elmacık kemikleri üzerine, kaş kemiklerinize,  burun ucuna – çenene çizgisine uyguladıktan sonra iyice dağıtın. Bu uygulamayla yüzünüz dolgun bir ifadeye ulaştı bile. Bu arada bir sır verelim yüzünüzün ne kadar dolgun gözükmesini istiyorsanız, o oranda pembe tonlarındaki ten makyajına yönelmelisiniz.  Örneğin tam ters yöne giderek gölgeleyici bronzerler kullanırsanız, yüzünüz tam tersine uzun, ince ve kemikli görünür. Bu yüzden bronzing ve koyu allık türevlerinden kaçınmanızı öneririz. Sizin için sadece soft tonlarda açık pembe allık kullanımı uygun olacaktır yanaklarınızda.

Kaşları tamamlamadan önce aşağı doğru tarayın sonrasında da arada kalan boşlukları kaş farıyla doldurun. Ardından kaş tarağıyla kaşlarını bu kez yukarı doğru tekrar tarayın. Dolgunlaştırılmış bir ten makyajına aydınlık bakan gözler ve hacimli kirpikler uygun kaçar. Bu tarz bir ten makyajında zayıf bakışlar ve çelimsiz kirpikler absürt olacaktır zira. Bu yüzden bej tonlarında toz farlarla göz kapaklarınızı boyamalı ve ardından da kat kat sürdüğünüz rimeliniz ile hacimli kirpikler yaratmalısınız.

Toplam Okunma : 10Bugün : 1

Paylaş :

Leave A Comment